Coś się kończy, coś się zaczyna… nareszcie wakacje!

Za nami kolejny, pracowity rok. 19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończyliśmy ten czas. O godz. 8.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona została Msza św., ciąg dalszy uroczystości o godzinie 10.30 ze względu na pogodę odbył się już w szkole. Dziękując wszystkim zgromadzonym nauczycielom, wychowawcom i pracownikom pani Dyrektor Beata Trzcińska – Staszczyk podkreślała wartość pracy, trudu i pasji. Z dumą prezentowała też wyniki egzaminów obu szkół – oraz najwyższe średnie ocen. W tym roku – po raz ostatni zgromadziliśmy się w gmachu I LO, we wrześniu otwieramy nowy rozdział naszej historii w Pałacu Czartoryskich. Wraz z wychowawcami Pani Dyrektor szkoły wręczała najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. A potem były pożegnania i łzy wzruszenia, bo wszak uczniowie trzecich klas gimnazjum i klas ósmych zakończyli swą edukację, a od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w wybranych szkołach średnich.

Przed nami – wyniki, statystyki, podsumowania. Jaki był ten nasz szkolny rok? Był czasem wytężonej pracy, nowych wyzwań i pomysłów, był rokiem z kolejnym egzaminacyjnym sukcesem w tle, z wieloma powtórzeniami, klasówkami, sprawdzianami, ale taka to już nasza szkolna codzienność. Był pełen emocji, radości, nadziei, czasem rozczarowań, czasem poczucia, że można było lepiej, inaczej…, to także okres młodzieńczych przyjaźni, poznawania siebie, swoich możliwości, swoich kolegów, prób koleżeństwa, przyjaźni. Klasyk – to centrum szkolnego życia, a to oznacza również wspaniałe, niezapomniane imprezy, wieczory, uroczystości. Odwiedziło nas wielu niezwykłych gości, uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach, projektach, odbyliśmy mnóstwo wycieczek, rajdów, braliśmy udział w akcjach charytatywnych wspierających wiele pięknych i pomagających ludziom instytucji, wspieraliśmy cały rok schronisko dla zwierząt, prezentowaliśmy nasze rozmaite talenty sportowe, artystyczne, naukowe. Jesteśmy rok starsi, bardziej doświadczeni, bardziej refleksyjni, ale gotowi na nowe wyzwania. Z prawdziwą dumą odnotowaliśmy tradycyjnie najlepsze w mieście, powiecie i województwie nasze wyniki z egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasistów… Statystyki, wyliczenia, miejsca…

W tym kończącym się szkolnym roku czas chyba na odrobinę dumy z tego, że godnie dziedziczymy tradycję rodu Czartoryskich i że sprostaliśmy podjętym obowiązkom, wyzwaniom i oczekiwaniom – choć wcale nie było łatwo, bo Klasyk – to tradycja i poszanowanie dla przeszłości, bo klasyczne – oznacza piękne i nawiązujące do najlepszych wzorów. Teraz – zasłużony odpoczynek, życzę jak najlepszego, zdrowego i bezpiecznego dla całej naszej szkolnej społeczności.

Renata Miłosz

Poprzednie

Następne