Klasyk w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa!

Kiedy przeczytam nową książkę to tak, jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”

O pożytkach z czytania powiedziano już wiele, o dramacie nieczytania w naszym kraju – również. Biblioteka Narodowa w opublikowanych ostatnio badaniach podkreśla, że coś pozytywnego drgnęło nieco w tym względzie. Niestety, statystyczny Kowalski nadal czyta stronę rocznie. Tak, stronę rocznie. Ciekawa książka, ulubiony autor, ukochany dział literatury to ważne aspekty, które mogą zdecydować o sięgnięciu po lekturę. Z tym większą dumą i radością informujemy, iż Niepubliczna Szkoła Podstawowa Klasyk została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pomysłodawcą i dobrym duchem tego przedsięwzięcia jest pani Magdalena Stawińska – Pedryc, która zgłosiła odpowiednio napisany i uzasadniony wniosek. Szkoły, które zostały pomyślnie zakwalifikowane do programu (przystąpiło ich do programu kilkaset) po podpisaniu umowy z Wojewodą Lubelskim otrzymują kwotę 4000 złotych na zakup książek. Co najważniejsze zaś – o wyborze zakupionych dzieł decydują uczniowie szkoły!

Kochani! Uroczyście zatem ogłaszamy, iż po wakacjach w piękny wrześniowy dzień oddajecie głos na ulubioną książkę, tytuł, autora. Można zgłaszać kilka propozycji!!! Głosowanie takie przeprowadzilibyśmy już teraz, ale w związku z zaistniałą sytuacją musi być ono przełożone. Nic jednak straconego. Proszę, kochani, namyślacie się teraz i decydujecie o waszych czytelniczych preferencjach, gustach i guścikach, a w przyszłym roku szkolnym – czytacie już zakupione dzieła.

Pani Magdalenie gratulując serdecznie dziękujemy za pomysł, upór i konsekwencję w dążeniu do popularyzacji książki i czytelnictwa, a Wy, kochani – wstępnie już przemyślcie sobie pomysły.

Renata Miłosz

Poprzednie

Następne