Klasykowe Walentynki

Jak chronić się przed internetowymi oszustami? Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Jak stworzyć bezpieczne hasło? Czym jest cyberprzemoc? Jakie są złośliwe rodzaje oprogramowania? Jak chronić swój wizerunek w sieci? A także: jak wygląda robot, co robi, czy myśli i czuje?

W walentynki na te i inne pytania uczniowie klas 5b, 6a i 6b wraz z Panią Marią Kamińską i Panią Katarzyną Zarzeką usłyszeli odpowiedzi w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach.

Najpierw uczestnicy warsztatów wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat zagrożeń w sieci i sposobów ochrony przed nimi, prowadzonego przez Pana Roberta Turskiego. Następnie nasi uczniowie dowiedzieli się o życiu w trójwymiarze, chęci oszukiwania wzroku i o rozwoju technologii 3D. Ponadto mieli okazję skorzystać z technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

W dalszej kolejności uczniowie wysłuchali wykładu z robotyki, prowadzonego przez Pana Piotra Miturę, który z ogromną pasją odpowiadał o robotach. Na koniec mogliśmy wypróbować jak działają roboty: Ozobot, Lofi, Photon, Wonderdash, Ollie
To była dla wszystkich wspaniała zabawa i bardzo interesujące przeżycie!

Poprzednie

Następne