Wolontariat w Klasyku

„Nie liczy się ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

By zachęcić młodzież do angażowania się w wiele pięknych inicjatyw – zadanie to niełatwe. Jak pomagać innym, dzielić się swoim wolnym czasem, okazywać empatię, pracować jako wolontariusz kiedy dookoła tyle różnych atrakcyjnych rzeczy, a świat ciągle czymś kusi? Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! Kilkanaścioro młodych, wspaniałych ludzi, uczniów klasy 8 a Niepublicznej Szkoły Podstawowej Klasyk przystąpiło do akcji „Aktywni na 100 lat” organizowanej przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach Osi priorytetowej „Osoby młode na rynku pracy, młodzież solidarna w działaniu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach tej pięknej inicjatywy nasza młodzież uczestniczyć będzie w cyklu szkoleń z zakresu wolontariatu, budowania współpracy zespołowej oraz planowania i realizowania własnych projektów społecznych. Wśród warsztatów tematycznych podzielonych na bloki uczniowie zapoznawać będą się z zagadnieniami dotyczącymi tolerancji i akceptacji, zdrowia i zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy, poznają też szczegółowy warsztat pracy wolontariusza, a także narzędzia i technologie multimedialne przydatne w pracy.

Koordynatorem i dobrym duchem akcji jest wieloletnia członkini Polskiego Czerwonego Krzyża, nauczycielka Klasyka, pani Anna Gałus.                                                                                                                             

Kochani! To fantastyczne, że angażujecie się w tak piękną działalność. Życzymy Wam wiele radości i satysfakcji z czynienia dobra, którym potraficie się dzielić z innymi, ciekawych doświadczeń, wspaniałych przyjaźni i sukcesów w dążeniu do celu!

 Renata Miłosz                                                                                                                                                                                                            

Poprzednie

Następne