Klasyk w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa!

„Kiedy przeczytam nową książkę to tak , jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak, jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Klasyk została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pomysłodawcą i dobrym duchem tego przedsięwzięcia jest pani Magdalena Stawińska – Pedryc, która zgłosiła odpowiednio napisany i uzasadniony wniosek. Szkoły, które zostały pomyślnie zakwalifikowane do programu (przystąpiło ich do programu kilkaset) po podpisaniu umowy z Wojewodą Lubelskim otrzymują kwotę 4000 złotych na zakup książek. Co najważniejsze zaś – o wyborze zakupionych dzieł decydują uczniowie szkoły!

I właśnie dziś, 8 września nasza młodzież wrzucała propozycje czytelnicze książek, które w najbliższej przyszłości zakupimy. Z powodu pandemii, zachowując wszelkie środki ostrożności młodzież nie gromadziła się w bibliotece, ale głosowała indywidualnie w swoich pracowniach. Program, w którym uczestniczymy poza zakupem wybranych przez uczniów książek obejmuje też szereg ciekawych zajęć popularyzujących czytelnictwo i zachęcających do sięgnięcia po książkę.

Pani Magdalenie gratulując serdecznie dziękujemy za pomysł, upór i konsekwencję w dążeniu do popularyzacji książki i czytelnictwa, a Was, kochani zapraszamy wkrótce do biblioteki po ulubioną lekturę!

Renata Miłosz

 

Poprzednie

Następne