Zakończenie roku w Klasyku

Za nami kolejny, pracowity rok, ten okazał się dodatkowo niełatwym. 25 czerwca 2020 r. uroczyście po raz pierwszy w pałacowych murach zachowując wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa zakończyliśmy ten pracowity czas.
Wraz z wychowawcami Pani Dyrektor szkoły wręczała zgromadzonym na szkolnym patio w odstępach co pół godziny kolejnym klasom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe dla najlepszych. A potem były pożegnania i łzy wzruszenia, bo wszak uczniowie od tak dawna nie widzieli siebie, swoich nauczycieli czy murów szkoły. Przed nami – wyniki, statystyki , podsumowania. Jaki był ten nasz szkolny rok ? Był czasem wytężonej pracy, nowych wyzwań i pomysłów, był rokiem częściowo przerwanym z powodu epidemii koronawirusa i ze zdalnym nauczaniem, z którego wszyscy wywiązali się doskonale jak na rozmiar problemów i trudności, które przeżywały szkolne placówki w całym kraju. Był rokiem opóźnionych z powodu pandemii egzaminów naszych ósmoklasistów. Był pełen emocji, radości, nadziei, czasem rozczarowań, czasem poczucia, że można było lepiej, inaczej…, to także okres młodzieńczych przyjaźni, poznawania siebie, swoich możliwości, swoich kolegów, prób koleżeństwa, przyjaźni. Klasyk – to centrum szkolnego życia, a to oznacza również wspaniałe, niezapomniane imprezy, wieczory, uroczystości. Odwiedziło nas wielu niezwykłych gości, uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach, projektach, odbyliśmy wiele wycieczek, rajdów, braliśmy udział w akcjach charytatywnych wspierających wiele pięknych i pomagających ludziom instytucji, wspieraliśmy schronisko dla zwierząt, prezentowaliśmy nasze rozmaite talenty sportowe, artystyczne, naukowe. Pewnie osiągnęlibyśmy jeszcze wiele gdyby nie konieczność zdalnej nauki. Dziś jednak znowu byliśmy razem i tę wspólnotę mocno wszyscy czuliśmy.
W tym kończącym się szkolnym roku czas chyba na odrobinę dumy z tego ,że godnie dziedziczymy tradycję rodu Czartoryskich i że sprostaliśmy podjętym obowiązkom, wyzwaniom i oczekiwaniom – choć wcale nie było łatwo, bo Klasyk – to tradycja i poszanowanie dla przeszłości, bo klasyczne – oznacza piękne i nawiązujące do najlepszych wzorów. Teraz – zasłużony odpoczynek, życzę jak najlepszego, zdrowego i bezpiecznego dla całej naszej szkolnej społeczności.

Poprzednie

Następne